Windows 10

Witam

Dawno nie pisałem nic na tego bloga ale dziś postanowiłem że napisze wam o Wi0ndows 10 . Wcześniej posiadałem wersję 8.1(laptop) oraz 7 (PC). Jeżeli chcesz zobaczyć co nie urzeka i zniechęca do korzystania z Windowsa 10 to zapraszam do przeczytania recenzji.

Od niedawna postanowiłem że zaryzykuje i sprawdzę jak działa w praktyce Windows 10 ( ze względu że jestem studentem mam dostęp do windowsa 7(pro) , 8.1(pro) , 10(education). Jako że mam dosyć nowy laptop i wiedziałem że firma udostępniła już wszystkie sterowniki i programy na windowsa 10 to zabrałem się za instalację systemu. (Uwaga nie aktualizowałem systemu tylko wykonałem całkowitą instalację systemu z obrazu płyty)

1.Pierwsze wrażenie

Po pierwszym uruchomieniu systemy myślałem no nie. System się uruchamiał z 5 min i jeszcze te teksty w stylu sobacz co nowego znajdziesz w windows 10. Następnie gdy system po chwilach namysłu się uruchomił zabrałem się za instalacje niezbędnych programów. Ciekawostką  jest  to że sam Windows pobrał wszystkie sterowniki sam. Zaczynając od BT po touchpada/programy do audio , kart graficznych itd

Pomimo że system pobrał to co niezbędne czyli sterowniki to dodatkowo jeszcze ,,miliony” aktualizacji przez co laptop był niezdatny do funkcjonowania przez jakieś 4 godziny ( ahh mam wolne łącze). Następnie jest już lepiej.

2.Co mnie urzekła

Ogólnie system windows 10  sprawuje się teraz bardzo dobrze. System działa bardzo płynnie, wszystkie programy jakie są mi niezbędne zainstalowały się bez problemu więc nie ma tu jakiegoś problemu .Centrum powiadomien win 10

Centrum akcji to coś co bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie samego systemu. Tutaj w szybki i łatwy sposób mam dostęp do Bluetooth i jest to ułatwienie bo korzystam ze słuchawek BT  wcześniej musiałem otwierać okno ustawiań.Dodatkowo w tym oknie wyświetlane są powiadomienia z facebooka czy też  maile co naprawdę jest pozytywnym odczuciem.

Kolejnym ciekawym krokiem na + są wirtualne pulpity dzięki czemu możemy w łatwy sposób przy tworzeniu jakiegoś projektu pogrupować sobie pulpity pod zadania jakie na nich wykonujemy np. jeden pulpit do obróbki obrazu a inny do arkuszy obliczeniowych czy tekstowego

 

 

 

3. Co mnie zniechęca

Nowy pasek start i o nim zawiele nie napisze bo jest on mało funkcjonalny dlatego nie korzystam z niego i zastąpiłem go klasycznymPasek start windows 10 paskiem takim jak w win7 . Inna opcja to krążąca plotka o szpiegowaniu dlatego jestem osobą która woli wiedzieć co udostępnia i dlatego wszystkie opcje z wysyłaniem raportów do MS powyłączałem. Bo sądzę że powinnam być świadom tego co udostępniam. Oczywiście to nie daje mi pewności czy czegoś tam MS nie dostaje .

Inną denerwującą rzeczą jest dźwięk powiadomień  gdyż jest on strasznie doniosły i gdy słucham muzyki to czasami aż uszy zabolą od tego sygnału ( mogli by stonować ten dźwięk)

4.Podsumowani

Podsumowując system windows 10 dla użytkowników którzy posiadają nowy w miarę sprzęt i producent wydał już sterowniki pod windowsa 10  będą zadowoleni z jego użytkowania gdyż jest on dobrze zoptymalizowany i funkcjonalny . Osoby którym nie podoba się menu start polecam doinstalowanie classic shella by zyskać klasyczny wygląd menu start.

Dlatego polecam spróbować jak system będzie działał na waszym sprzęcie bo jest warto.

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Udostępnij