c++++

Witam jak mogliście się dowiedzieć z wcześniejszego wpisu jestem studentem i właśnie jest okres w którym prowadzący usiłują sprawdzić naszą wiedzę którą zdobywaliśmy od połowy września ( Tak nie jest to błąd studia zaczęły się  na mojej uczelni od połowy września)

Dzisiaj pokażę wam rezultat mojej pracy z przedmiotu Programowania w językach wysokiego poziomu. Oczywiście aplikacja nie jest jakoś mega przydatna w życiu ale zadany temat musiał być zrealizowany.

Za zadanie mam ( bo jeszcze projekt nie został oddany) stworzenie prostej aplikacji której zadaniem jest przeliczenia liczby w systemie binarnym na dziesiętny i 16-kowy oraz z dziesiętnego na odwrót . Dodatkowo ma wszystkie nasze działania w tym programie zapisywać (bajer nikomu niepotrzebny ale jest taki wymóg w EK (efekcie kształcenia)

Aplikacja wygląda następująco :

Bez tytułuMój program

 

 

 

 

 

 

 

Posiadamy dwa okna (przełączamy się pomiędzy nimi poprzez pasek meny ) po lewej stronie widzimy okno zamiany z systemu binarnego każdą liczbę możemy kliknąć a ona zmieni się odpowiednio z zera na jeden i na odwrót.

Drugie okno to zamiana z systemu dziesiętnego. Liczbę wprowadzamy poprzez zmianę przyciskami góra dół, skok możemy regulować przyciskami 1,2,5,10.

Jak wspomniałem jest to prosta aplikacja ale jakby komuś by się ona przydała to napisz wiadomość do mnie a otrzymasz tą aplikację

 

Uwaga w związku z końcem roku na  moim spotyfy pojawiła się lista wszystkich utworów których słuchałem w 2015 roku  tak więc zapraszam wszystkich do posłuchania a może ty mój drogi czytelniku znajdziesz coś dla siebie  >>KLIKNIJ<<

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Udostępnij