LG-G2-MINI-WHITE-extra-big-28989-424

Jako że jestem posiadaczem telefonu lg g2 mini to jako pierwszy post z świata technologi postanowiłem opisać mojego smartfona bo jak ja i wiele ludzi smartfona traktujemy jak tz. Must have w naszym życiu i nie wyobrażamy sobie dnia bez niego .

Zaczynając od początku mojej przygody z lg g2 mini to zakupiłem go rok temu we wrześniu . Gdy do mnie przyszedł był w takim samym stanie jak dziś poza paroma ryskami na foli na ekranie którą mam przez cały czas od zakupu. Telefon nosze w sylikonowym cover’e i przez to jest on nadal w dobrym stanie.

Odnośnie wykonania:

Telefon jest z plastiku i z szkłem gorilla glas 2 co w takim ptzedziale cenowym jest bardzo przyzwoitym rezultatem.

Przyciski ma telefon na tyle co sprawia że wiele osób którzy go trzymali w dłoniach nie wiedzieli jak go odblokować czy zwiększyć głośność ale jak dla mnie te przyciski są mega wygodne bo zawsze je mam pod palcem .

Troszkę o zaletach specyfikacji. Pełną możecie znaleść na portalu np mgsm

Zalety to snapdragon 400 który sprawia ze system jest płynny.

NFC,irda,aparat 8mp(robiący bardzo dobre zdjęcia jak na taką matrycę możecie zobaczyć jakość ich na moim instagramie link u góry strony)

Lte co sprawia że przeglądanie stron jest szybkie

 

O sofcie

Android to 5.02

Screenshot_2015-09-23-10-32-46

 

Zakryty nakładką lg która jest przyjemna i bardzo elastyczna bo można ją w wielu aspektach zmodyfikować. Zaczynając od ustawień klawiszy u dołu ekranu po czcionki czy efekty przejść i motywy

Fajną i przydatną funkcja jest knock on. Dzieki  podwujnym tapnoeciu w ekran wybudzamy go bądz usypiamy przez co nie musimy podnosić go by zobaczyć np. powiadoJjegoe.

Innym ciekawym dodatkiem sa pojawiajace sie mini okienka jak ktoś do nas dzwoni czy wyślę sms a my w tym czasie graliśmy czy przeglądaliśmy facebooka.

Inne zalety to mini aplikacje których maksymalnie możemy umieścić 2 w jednym czasie czy aplikacja quickmemo

Screenshot_2015-09-23-10-31-55Screenshot_2015-09-10-12-28-34Screenshot_2015-09-23-10-34-35Screenshot_2015-09-23-10-32-08

Podsumowując lg g2 mini to świetny sprzet jak za kwotę do 500 zł

Jego zalety i wady to :

Zalety

  • przyzwoity aparat
  • Bateria która trzyma do 2 do 3 dni w czym jest 5h na ekranie i wi-fi
  • Stosunek cena/jakość
  •  Ciekawe dodatki jak knock on lte czy quickmemo
  • Przyzwoicie działający system

Wady

  • 1gb ram przez co można zapomnieć o więcej niz 2 otwartych aplikacjach na raz co skutkuje przeładowaniami aplikacji
  • Brak czujnika oświetlenia
  • Pamięć tylko 8gb z czego otrzymujemy 5.5gb ale wszystkie aplikacje instalujemy na telefonie i bez roota troche ten slot kart jest marnowany

 

 

FacebookTwitterGoogle+Udostępnij