Z51-70

Witam

Jak zapowiadałem . Dziś zajmiemy się recenzją laptopa Lenovo Z51-70 .Jest to światy laptop dla osób które nie wymagają od laptopa zbyt wiele odnośnie gier a jedynie zależy im na tym by laptop sprawował się świetnie i można było sobie co jakiś czas zagrać w tytuły typu cs:go , lol czy the sims 4.

Zaczniemy może nie typowo po od specyfikacji:

procesor dwurdzeniowy Haswell INTEL 5-GENERACJI Core i5-5200U 2 x 2.2GHz + tryb TURBO 2.7GHz

Matowa matryca Full HD

Dedykowana karta graficzna AMD Radeon R9 M375 2GB

Podświetlana klawiatura, Głośniki JBL

Mój egzemplarz ma 8gb Ram i dysk SSHD 1TB+8GB express

20151019_142119 20151019_142152 20151019_142106 20151019_142058

Wyświetlacz

O nim zbyt wiele niemożna powiedzieć gdyż jest on matowy i w rozdzielczości full HD więc jak na tę półkę cenową jest świetny.

Odnośnie kątów widzenia jest dobrze.

Obudowa

Laptop jest wykonany z aluminium oraz plastiku . Odnośnie całej bryły to wydaje mi się że jest ona dosyć solidna. Jedyne minusy to dość trudne do usunięcia odciski palców które powstają na klapie laptopa oraz gdzie nie gdzie uginająca się klawiatura przy mocniejszym naciśnięciu . Reszta jest bez zarzutu bo nic nie skrzypi nic nie trzeszczy .

20151019_142132

Działanie

W codziennym zastosowaniu laptop działa płynnie i szybko bez zastanawiania się . System Windows 8.1 uruchamia się w jakieś 8-10 sekund. Odnośnie gier laptop sprawdza się przeciętnie. Oczywiście zagramy w nowe tytuły ale na średniej jakości grafiki chyba że jest to wiedźmin 3 to rozgrywka na minimalnych wydaje się jedyną słuszną taktyką. Ale np. The sims 4 już odpalimy na jakości wysokiej czy tez cs:go na takowej nam będzie płynnie działał.

 

Bateria i tu jest jednak trochę mizernie gdyż na pełnej baterii i włączonym wi-fi czas pracy to zaledwie 3,5 -4 godziny zaś w grach skraca się on do 2,5 godzin. Przed zakupem oczekiwałem wyników do ok 5 godzin ale widocznie ekran full HD na to nie pozwala i takowy ekran do gier jest  jednak nieprzydatny gdyż gry nowe na takiej rozdzielczości są zazwyczaj nie grywalne .

 

 

Podsumowując laptop Lenovo Z51-70 jest to laptop dla osób które szukają laptopa nie drogiego ale takiego który udźwignie gry  takie jak cs : go czy lol oraz piszą bądź czytają dużo na laptopie gdyż matowa matryca jak i jakość full HD ułatwiają zadanie. Dodatkowym atutem laptopa są niskie temperatury pracy laptopa gdyż trzymając go aktualnie na kolanach nie odczuwam zbytnio ciepła jakie on wytwarza w grach pewnie była by już ona odczuwalna ale jest ona i tak stosunkowo niska   a grając nie trzymamy laptopa na kolanach tylko na jakimś biurku ze względy używania myszki

Plusy

  • stosunek cena/parametry/jakość
  • temperatura pracy
  • ekran full HD matowy
  • Wymiary(jak na 15.6′ cala) i stylistyka
  • Dedykowana karta graficzna
  • podświetlana klawiatura i dosyć wygodna z odpowiednim skokiem

Minusy

  • Palcująca się pokrywa
  • przeciętna niewyjmowana bateria

 

FacebookTwitterGoogle+Udostępnij