ndroid

Jak wiele osób posiadających smartfona tak i ja mam zawsze problem jakich aplikacji mogę potrzebować by ułatwić sobie pracę. Tak smartfon test po to by ułatwiać rzycie a nie być jego niewolnikiem . I tak postanawiam przedstawić wam jakich aplikacji używam . Punktem wyjściowym jest czysty android np. w moim przypadku jest to CyanogemMod 13 wraz z Gappsami w wersji pico.

Artykuł jest długi więc zapodaj sobie muzyczkę w tle

Aplikacje od GOOGLA

-Google drive ( to z tej opcji chmury korzystam bo uważam że mi ona wystarczy i jak do tej pory nie miałem problemów z jej użytkowaniem w porównaniu do dropboxa gdzie nie zawsze na dowolnym urządzeniu mogłem prawidłowo bez pobrania dedykowanej aplikacji pobrać pliki)

-Klient  poczty Gmail ( Od czasu gdy google dodało obsługę innych kont pocztowych niż tylko googla to urzywam wyłącznie tego klienta)

-Youtube ( chyba nie trzeba nikomu mówić dlaczego )

-dodatki od googla takie jak google+, sklep , google play (bo zawsze jak moge podpiąć jakiś postęp gry do konta to to robię i nie martwić  się co będzie z postępem gry po zmianie softu)

-Mapy( gdy wprowadzone zostały mapy w trybie offline zawsze warto mieć je d=by sprawdzić jak dojechać w dane miejsce w okolicy)

-translator( I pewnie tu powiecie omg what ? Ale tak urzywam google translate jako słownika a nie jako tłumacza zdań więc mi to pasuje a pozatym jak jest coś napisane w języku np innym niż angieski czy polski to fajnie jest zrobić zdjęcie i odrazy zaznaczyć tekst do tłumaczenia)

Aplikacja do organizowania planów

I tu po namowie kolegi z rok temu przerzuciłem się na Evernote i był to strzał w dziesiątkę. Wszystkie notatki, zadania mam zawsze dostępne w sieci i synchronizowane we wszystkich urządzeniach.

Aplikacja do muzyki

I tu posiadam powerAmpa oraz spotyfy tak naprawdę w 90% korzystam z spotyfy a jedynie gdy nie mam dostępu do sieci i chcę posłuchać muzyki to używam ampa ale to zdarza się bardzo rzadko i niechętnie sięgam  po ampa bo nie mam na telefonie zbytnio muzyki .

Społecznościówka

Oczywiście jak każdy człowiek na świecie “muszę”(chcę) mieć facebook’a wraz z messengerem obecnie mam zwykłą wersję ale na tablecie mam wersję LITE i obojętnie z której korzystam bo zaspokajają moje potrzeby facbookowicza. Inne społecznościówki to instagram i na niego was zapraszam oraz snapchat(ach mam bo mam i tyle )

Screenshot_20160301-180229 Screenshot_20160301-180221

Klawiatura

Tu mój wybór to niezmiennie od początku istnienia tej klawiatury jest SwiftKey bo jest dla mnie najlepsza ma to co chcę czyli przyciski numeryczne u góry oraz słownik oraz jest wygodna bo można ustawiać rozmiar klawiatury jak ci się podoba.

Przeglądarka www

Tu mam dwie podstawową jest Google Chrome i z niej najczęściej korzystam bo się przyzwyczaiłem że mam zawsze gdy otworze nową kartę pod ręką ulubione strony jak i wyszukiwarkę google.

Drugą jest opera i jej używam gdy zależny mi na transferze danych albo chcę zapisać sobie strony na później .

Narzędzia

WPS Office – program do otwarzanie plików MS office jak word czy excel ale także PDF jedna aplikacja a otwiera wszystkie typy dokumentów jakie chcę otwierać na telefonie.

ES File menager – prosty dobry przejrzysty meager plików w telefonie

ZArchiVer– Program do dekompresji zip’ów , rar’ów itd.

Inne aplikacje które posiadam to:

Zakupowe:(OLX, Aliexpress,Allegro), Adiutor Kernel , ElectroDroid (jak interesujesz się elektroniką to jest to świetna aplikacja gdyż znajdziesz tam całą podstawę oznaczeń elektronicznych rzeczy , portów ich nazw i wyglądu i wiele wiele więcej ) Motyw do CM o nazwie Deep DArkness

 

Na koniec zadam Ci takie pytanie .Jakich TY aplikacji używasz ? Zostaw tą informację w opisię , a może kolejna aplikacja stanie się obowiązkowym elementem w moim smart fonie

 

FacebookTwitterGoogle+Udostępnij